preloader

O NAS

Firma Towarzystwo Inwestycyjne CONSTRUCTION Sp. z o.o. powstała w 1991 jako połączenie wieloletnich doświadczeń grupy prywatnych przedsiębiorców. Przez szereg lat działalności na rynku firma krystalizowała swój profil działalności na rynku budowlanym Pomorza. Od roku 2001 posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001:2000 w zakresie wykonawstwa robót budowlanych, nadany przez Biuro Certyfikacji Polskiego Rejestru Statków. Cele jakościowe w firmie realizujemy poprzez: stałe doskonalenie systemu jakości, utrzymanie konkurencyjnych cen i wysokiej jakości usług, motywowanie naszych pracowników do identyfikowania się z firmą oraz rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych. Naszym najważniejszym kryterium jest zadowolenie Naszych Klientów oraz ich pełne zaufanie do naszej firmy. Każdy oddany obiekt jest rekomendacją dla przyszłych kontraktów.

W 2007 roku uzyskaliśmy zaszczytny tytuł Gazeli Biznesu w rankingu prowadzonum przez Puls Biznesu. W kategorii małych i średnich przedsiębiorstw zdobyliśmy 7 lokatę w województwie pomorskim.

Do naszych strategicznych Kontrahentów należą: Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Port Gdynia S.A., HES Gdynia Bulk Terminal (former Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o.), Telekomunikacja Polska S.A. , Poczta Polska, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Rol-Ryż Sp. z o.o., Speed Sp. z o.o., Gdańska Stocznia Remontowa S.A.,  Balex Metal Sp. z o.o., Riela Polska Sp. z o.o. Najciekawsze spośród wykonywanych obiektów są dostępne w rozdziale realizacje.

Stały nadzór i doradztwo producentów materiałów w zakresie technologii oraz współpraca, a także wyspecjalizowana kadra, kierowana przez zespół wysokiej klasy inżynierów, zapewnia sprawną organizację robót, terminową realizację oraz wysoką jakość wykonywanych przez Spółkę usług. Potwierdzeniem tego są uzyskane przez firmę certyfikaty i referencje naszych klientów.

Do najważniejszych osiągnięć firmy należy zaliczyć:

Zrealizowany w latach 2019/2020 Terminal Przeładunkowo-Wysyłkowy na Nabrzeżu Wiślanym w Porcie Gdańsk, wykonany na zamówienie Krajowej Spółki Cukrowej S.A. W skład inwestycji wchodzą: silos o pojemności 50 000 ton, pakownia cukru oraz magazyn logistyczny produktu gotowego o pojemności ok. 10 000 ton.

Zrealizowane w latach 2003/2004 Bazę Przeładunku Chemikaliów Płynnych na Nadbrzeżu Duńskim w Porcie Gdynia, wykonaną na zamówienie Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o. Jest to jedyna tego rodzaju, w pełni zautomatyzowana i bezpieczna dla środowiska naturalnego, instalacja przeładunkowa w tej części akwenu Morza Bałtyckiego, służąca do obsługi eksportu i importu produktów przemysłu chemicznego w relacji cysterna kolejowa - statek.

Inne ciekawe realizacje to m.in. Baza Przeładunku Tlenku Glinu na Nabrzeżu Holenderskim, zrealizowana na zlecenie Zarządu Portu Gdynia S.A. i kompleksowa modernizacja bazy produkcyjno-magazynowej dla Przedsiębiorstwa Rol-Ryż Sp. z o.o. Obie inwestycje zostały wykonane w latach 2006-2007 na terenie Portu Gdynia. W zakresie technologii i wykonawstwa współpracujemy z wieloma sprawdzonymi partnerami (Pekabex, Riela, Techmak, JMSystem). W latach 2014-2015 budowa systemu estakad i technologii w ramach inwestycji: "Budowa silosów do składowania śruty i zbóż na Nabrzeżu Śląskim wraz z technologią przeładunku w Porcie Gdynia" wykonana na zamówienie Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o.

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami i producentami materiałów budowlanych (m. in. 3W Dystrybucja Budowlana , WKT Polska Sp. z o.o.,  WODAN Sp. z o.o., Centrostal S.A., ThyssenKrupp Energostal S.A., TERMIKA Sp. z o.o., Sika Poland Sp. z o.o., DRYVIT SYSTEMS USA (EUROPE) Sp. z o.o., PPHU "ALKOM" Krzysztof Zduńczyk, Hilti, Ramirent, Metalzbyt, HAMAR, FB-JELCZ).

W realizowanych zadaniach stosujemy najnowsze technologie i materiały, które posiadają niezbędne certyfikaty i dopuszczenia do stosowania obowiązujące na terenie Polski. Materiały te charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi, ekologicznymi, a także gwarantują osiągnięcie najwyższej jakości robót przy uwzględnieniu czynników ekonomicznych. Preferujemy wysokiej jakości polskie produkty branży budowlanej.

W roku 2016 zostaliśmy wyróżnieni tytułem Złotego Płatnika przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Euler Hermes (grupa Allianz) oraz jako pierwsi w Trójmieście wdrożyliśmy system zarządzania Hilti OnTrack.

Korzystając z usług naszej Firmy zyskacie Państwo solidnego partnera w rozwiązywaniu Waszych problemów technicznych. Nasze atuty to najnowsza, niezawodna technika, kompetencjre i doświadczenie oraz troska o zadowolenie Naszych Klientów.

Do naszych klientów należą:

Zarząd firmy

mgr inż. Jacek Naróg

Prezes

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej w 1981 roku w specjalności Konstrukcje Budowlane, 23 lata stażu pracy na stanowisku kierowniczym i w bezpośredniej produkcji, uprawniena budowlane nr 1973/Gd/85. Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa o numerze identyfikacyjnym POM/BO/3376/01

mgr inż. Jacek Chojnowski

Vice Prezes

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej w 1981 roku w specjalności Konstrukcje Budowalne, 23 lata stażu pracy na stanowisku kierowniczym i w bezpośredniej produkcji, uprawniena budowlane nr 1898/Gd/85. Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa o numerze identyfikacyjnym POM/BO/0572/01